Tag Archives: KYK

Yurt başvurularında bugün son gün

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) ait yurtlarda barınmak isteyen üniversite öğrencileri için başvuru süresi bugün sona erecek. Üniversiteyi kazanan öğrenciler için 11 Ağustos’ta başlayan yurt başvuru süresi, bugün saat 23.59’da son bulacak. Öğrencilerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için “www.kyk.gov.tr” internet sitesinden yurt başvurularını kendilerinden istenilen bilgilerle yapmaları gerekiyor.

2012-2013 Yurt ve kredi başvuru tarihleri açıklandı

2012-2013 Yurt ve kredi başvuru tarihleri açıklandı 2012-2013 Lisans Yerleştirme Sonuçları’na göre herhangi bir yüksek öğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler burs, yurt, öğrenim ve katkı kredisi başvurularını 17 Ağustos-26 Ağustos 2012 tarihleri arasında kyk.gov.tr adresinden yapabilecek. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nden (KYK) yapılan açıklamaya göre, 2012 – 2103 LYS’ye girerek Yurt… DEVAMI… »

Kyk Başvuruları ve Kyk Başvuru Tarihleri 2012-2013

Kyk Başvuruları ve Kyk Başvuru Tarihleri 2012-2013 Bu yazıda 2012 yılı için KYK Burs, Kredi ve Yurt başvurularının ne zaman yapıldığını öğreneceksiniz. Başvuru tarihleri KYK’ın yapmış olduğu duyurulardan derlenmiştir. Bu sorunun cevabı için yeni başlayan ara sınıf başvuru tarihleri hariç diğerlerinde geçen senenin tarihleri kullanmıştır. Hemen hemen aynı tarihlerde olacaktır. Ara Sınıfların KYK Başvuruları: Halen… DEVAMI… »

Öğrenim ve katkı kredisi borçlularına önemli duyuru

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), 6111 sayılı Kanun ile ödemesi gereken öğrenim veya katkı kredisi borçlarını ödemeyerek kanun hükümlerini ihlal edenlerin bu tutarları ödemeleri gereken tarihten itibaren geç ödeme zammı ile birlikte 4 ay içerisinde ödemeleri halinde sisteme geri dönebileceklerini açıkladı. KYK’dan yapılan yazılı açıklamada, öğrenim ve katkı kredisi alan ve normal öğrenim… DEVAMI… »

YURTKUR’dan taahhüt senetleri için öğrencilere ek süre

YURTKUR’dan taahhüt senetleri için öğrencilere ek süre Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) taahhüt senetleri için öğrencilere 29 Şubat tarihine kadar ek süre verdi. YURTKUR’dan, Genel Müdür Hasan Albayrak imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, taahhüt senetlerinin teslim etme süresinin 29 Şubat 2012 tarihine kadar uzatıldığı belirtildi. Burs, öğrenim ve katkı kredisi değerlendirme sonuçları kurumun www.kyk.gov.tr internet adresinden… DEVAMI… »

Kredi Yurtlar Kurumu Burs sonuçları açıklandı. Kyk Burs Sonuçları

Kredi Yurtlar Kurumu Burs sonuçları açıklandı. Kyk Burs Sonuçları KYK BURS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN 2011 yılının sonunda bir çok öğrencinin merakla beklediği Kredi Yurt Kurumu Bursları (Katkı ve Öğrenim kredisi) sonuçları açıklandı. Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuru sonuçlarının 15 Aralıkta 2011 tarihinde açıklanacağını belirtmişti. Konuyla ilgili Yüksek… DEVAMI… »

KYK Burs öğrenim ve katkı kredisi sonuçları 2011 2012

KYK Burs öğrenim ve katkı kredisi sonuçları 2011 2012  YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak, yaptığı yazılı açıklamada, başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burs, geri kalan öğrencilerin tamamına öğrenim kredisi, katkı kredisi almak için müracaatta bulunan öğrencilerin tamamına da katkı kredisi tahsisi yapılacağını belirtti. Albayrak, açıklamasında şunları kaydetti: ”Burs, öğrenim ve katkı kredisi değerlendirme sonuçları 15… DEVAMI… »

‘Üşüyoruz Suat abi’ dedi; sesini duyurdu

Bakan Kılıç, twitter’dan aldığı “Üşüyoruz Suat abi” mesajı üzerine Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak’ı arayarak kaloriferlerin yakılması talimatını verdi. İSTANBUL – Türkiye’de ani soğuyan hava şartları üzerine yurtlarda kalan öğrencilerin Twitter’dan gönderdiği mesaj üzerine Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak’ı aradı. İstanbul Altunizade Kredi Yurtlar Kurumu’nda… DEVAMI… »

2011-2012 ek yerleştirme burs öğrenim kredisi başvurusu

Ek yerleştirme ile yerleşen öğrencilere kyk burs ve öğrenim kredisi başvuruları 2011–2012 ÖĞRETİM YILINDA EK YERLEŞTİRME İLE BİR YÜKSEKÖĞRETİM KURUMUNA GİREN ÖĞRENCİLERİN BURS, ÖĞRENİM VE KATKI KREDİSİ İNTERNET MÜRACAATIDIR. MÜRACAAT TARİHİ 11 EKİM 2011 – 16 EKİM 2011 (16 EKİM 2011 DAHİL) TARİHLERİ ARASIDIR. Ayrıntılar için buraya tıklayınız

Kredi ve Yurtlar Kurumu YURTKUR başvuru tarihleri 2011

Kredi ve Yurtlar Kurumu YURTKUR başvuru tarihleri 2011 , 2011-2012 Öğretim Yılı Yükseköğretim Programlarına Kayıt Tarihleri:  5-9 Eylül 2011 olarak açıklandı. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürü Hasan Albayrak, yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi müracaat sonuçlarının 4 Eylül Pazar günü açıklanacağını duyurdu.

Kyk borcunu ödemeyen binlerce öğrenciye haciz

Yaklaşık 1,5 milyon üniversitelinin çıkmasını heyecanla beklediği kanun geçen yıl çıkmış ve yüksek öğrenim kredi borcu olan mezunlar kredi borçlarını yeniden yapılandırma imkanına kavuşmuştu. Kanunun Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na müracaat ederek borcunu yeniden yapılandıran üniversitelilerin borçtan kurtulma sevinci kısa sürdü. Vergi dairelerinden gönderilen icra takip bildirimleri özellikle de borcunu tek… DEVAMI… »

2010–2011 Ek kontenjan Kyk burs başvurusu

2010–2011 Ek kontenjan Kyk burs başvurusu 2010–2011 ÖĞRETİM YILI EK KONTENJANLA İLK DEFA BİR YÜKSEKÖĞRETİM KURUMUNA GİREN ÖĞRENCİLERİN BURS, ÖĞRENİM VE KATKI KREDİSİ İNTERNET MÜRACAATIDIR. MÜRACAAT TARİHİ 19.10.2010 – 25.10.2010 (25.10.2010 dahil)TARİHLERİ ARASIDIR. ek kontenjanla kyk başvurusu yapmak için buraya tıklayınız.