Tag Archives: boş kontenjanlar

2013 LYS ÖSYM Ek yerleştirme Kılavuzu Ne zaman Yayımlanacak

2013 Ek yerleştirme kılavuzu ne zaman yayımlanır. 2013 ek yerleştirme, ek kontenjan, ek yerleştirmeler, ösym ek yerleştirme, 2013 ek yerleştirme, 2013 ek kontenjan, 2013 açıköğretim ek yerleştirme, 2013 lys ek yerleştirme, 2013 ygs ek yerleştirme, ekyerlestirme, 2013-2013 ek yerleştirme, ek yerleştirme kılavuzu, ek kontenjan kılavuzu, 2013 ek yerleştirme kılavuzu, 2013 ek yerleştirme tercihleri, 2013 ek… Read More »

Ek yerleştirme ile Üniversiteli Olma Fırsatı

Ek yerleştirme ile Üniversiteli Olma Fırsatı Devlet üniversitelerinde lisans ve ön lisansta 51 bin 321 kontenjan boş kaldı. Ön lisans programlarında toplam 31 bin 826 boş kontenjan bulunuyor. Vakıf üniversiteleri ile Kıbrıs ve yurt dışındaki üniversitelerde ise yaklaşık 30 bin kontenjana yerleştirme yapılamadı. Ayrıca 2012 LYS’de başarılı olan öğrencilerden 24 bin 301’i de özel yetenek sınavlarıyla… Read More »

Selçuk Üniversitesi boş kontenjanlar

Selçuk Üniversitesi boş kontenjanlar İşte Selçuk Üniversitesi’nde bölümlerin Ek Kontenjan Başvuruları için ayrılan kontenjan sayıları Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Almanca Öğretmenliği: 4 Almanca Öğretmenliği İ.Ö: 5 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği: 4 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği İ.Ö: 1 Biyoloji Öğretmenliği: 6 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği: 4 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği… Read More »

2009 Öss Yerleştirme Sonrası Boş kontenjanlar

ÖSS yi kazanarak tercih yapan 958 bin 628 adaydan 290 bin 97 si üniversitelerin lisans programlarına yerleşti. ÖSS ve sınavsız geçiş yoluyla da ön lisans programlarına 238 bin 631 aday kayıt yaptırmaya hak kazandı. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, 14 Haziran 2009 tarihinde gerçekleştirilen ÖSS ile 21 Haziran 2009 da yapılan YDS sonuçlarına ilişkin açıklama… Read More »

İkinci yerleştirmeler başlıyor; hangi okullarda boş kontenjan var?

İkinci yerleştirmeler başlıyor; hangi okullarda boş kontenjan var? Fen, Anadolu, sosyal bilimler liseleri ve bazı meslek liselerine Ortaöğretim Yerleştirme Puanlarına (OYP) göre 1. yerleştirme sonucunda kayıtların tamamlanmasının ardından boş kontenjanlar ilan edildi. Boş kontenjanlar, Milli Eğitim Bakanlığının www.meb.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecek. Boş kontenjanlar için yarından itibaren 11 Ağustosa kadar yeni başvuru alınacak. 1. yerleştirmeye katılan… Read More »

Ek Kontenjan Ve Boş Kontenjanlar

Ek Kontenjan Ve Boş Kontenjanlar -Yerleştirme Sonrası Üniversitelerin Boş Kalan Kontenjanlarına Ösym Tarafından Ek Yerleştirme Yapılarak Öğrenci Alımı Gerçekleştirilmektedir -Boş Kalan Kontenjanların Puanları Açıklandıktan Sonra Ek Yerleştirme Klavuzunuzu Temin Edip İstediğiniz Bölümleri Kodlayarak Tercihlerde Bulunacaksınız -İlk Tercihinizi EnÇok İstediğiniz Yeri Yazarsanız Ve İstek Sırasına Göre Devam Ederseniz ek yerleştirme sonuçları açıklandığında bir pişmanlık ve keşke… Read More »