Tag Archives: Atatürk Üniversitesi

Atatürk Üniversitesi Taban Puanları ve Bölümleri 2013-2014

Atatürk Üniversitesinin 2013 – 2014 Yılı taban puanları ve kontenjanları . Aşağıda yer alan puanlar Erzurum Atatürk Üniversitesi en son yeni taban puanlardır. Ayrıca Atatürk Üniversitesinde yer alan bölümleri de görebilirsiniz. 2014 YGS ve LYS Sınavlarına girenler aşağıdaki puanları kullanacaklardır. Atatürk Üniversitesi Taban Puanları Şöyle: 4 YILLIK BÖLÜMLER Üniversite Adı Programın Adı Puan Türü Kont. En Küçük… Read More »

Sağlık Çalışanlarına Lisans Tamamlama Olanağı

Sağlık Çalışanlarına Lisans Tamamlama Olanağı Sağlık Bakanlığı, hizmet sunumunda görev yapan personelin eğitim düzeyinin en az lisans seviyesine yükselmesi için iki üniversite ile protokol imzaladı. Bakanlık, lisans tamamlama için üniversiteye giden sağlık çalışanlarının mesai saatlerinde esnek ve okul bitiminde staj gibi imkan sağlayacak. Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü İrfan Şencan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sağlıkta Dönüşüm… Read More »

Üniversite Mezunlarına Sınavsız, Koşulsuz İkinci Üniversite İmkanı

Üniversite Mezunlarına Sınavsız, Koşulsuz İkinci Üniversite İmkanı Erzurum Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi(AÖF), ikinci eğitim öğretim yılında birçok yenilikle öğrencilerin karşısına çıkıyor. Bu yeniliklerden en önemlisi ise ‘Eğitim Uzakta Değil’ sloganıyla hazırlanan koşulsuz, sınavsız ikinci üniversite fırsatı. Herhangi bir üniversitenin lisans ya da ön lisans programlarından mezun olan kişiler, AÖF’de ikinci üniversite okuma şansı yakalıyor.… Read More »