Lys Kaç Kişi Kazandı Ne Kadar Boş Kontenjan

Lys Kaç Kişi Kazandı Ne Kadar Boş Kontenjan
Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) yerleştirme sonuçları ile sınavsız geçiş kapsamında tercih gönderen 1 milyon 104 bin 763 adaydan 561 bin 3 aday üniversitelerin lisans ve ön lisans programlarına yerleşti.

Üniversitelerin lisans programlarında 33 bin 99, ön lisans programlarında 77 bin 702 kontenjan boş kaldı.

13 thoughts on “Lys Kaç Kişi Kazandı Ne Kadar Boş Kontenjan

 1. bu ne ya neden sözeller hep ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyo arkadaşın dediği gibi bizimde mecliste bir akrabamız olsydın şimdiye yerleşmştik ama mlesf yok yerleşemedik bizim sonumuz hep bölemi olacak dayımız yok diye hep ezilen bizlermi olcağız nalet olsun bu hükümete

 2. arkadaşlar bu ek yerleştirmeler sadece sayısal ve eşit ağarlık öğrencileri için mi? neden sözellerde hiç boş yer yok çıldırıcam ya . bu ne böyle 4.30 puanla bi yere yerleşemedim ek yerleştirmeler var diye ümitlenirken bi de bakıyorum sözellerde hiç boş yer yok. ama bizim de bi millet vekili akrabamız olsaydı garan ti yerleşisdik bu devlette torpilsiz iş yokmu?

 3. evet seren senin yanlışın var ben bu sene yerleştim senn söylediğin tarihler bizim kayıt tarihlerimizdi.ek kontenjan kılavuzu eylülün sonunda açıklancak ekim başında yada ortalarında sonuçlar açıklanacak..

 4. seren bence yanlışın var o tarihler arası ilk yerleşenlerin kayıtları var diye biliyorum

 5. ya ben sağlık meslek yüksek okulunu istiyorumm. ama olmadı inş. sağlıktada boş kontejyan wardır

 6. merwe,

  Hangi bölümlerde açık olduğunu ösym ekyerleştirme kılavuzu yayınladıktan sonra öğrenilebilecek.

  ek yerleştirme ile ilgili sorularınızı elimizden geldigince cevaplayacağız fakat Ösym ek yerleştirme ile ilgili kılavuzu yayınlamadan birşey söylememiz yanlışlıklara sebebiyet verebilr. O yüzden ösym 2010 ek yerleştirme ile ilgili açıklamalarını ve ek yerleştirme kılavuzunu beklememiz lazım. Ekyerlestirme.net i takip ediniz. Yukarı soldaki resme tıklayarak email adresinizi yazınız. Aktivasyon işlemini yaptıktan sonra ekyerlestirme.net te yayınlanan haberler anında eposta adresinize gelecek. Ek yerleştirme ile ilgili hiçbir şey kaçırmayacaksınız. Saygılarımla

  1. klavuz da genel kontenjan yazıyo us taraf ta oradakı kısı sayısı boz kontenjanı werır:))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir